Дійові особи (в порядку на маршруті) (в дужках - імена з відповідних епізодів)
Я (Вія) - керівник походу (гендальф сірий, один з грузинів, товариш_старший_інструктор, Наполеон, жінка на вокзалі на ім'я Сара, хвора )Діма - бувалий (хоббіт, головний по провалюванню в сніг, старший по чаю, мужик з ложкою)
Льоша - перший раз в горах (ельф, спец по зажарці, другий з грузинів, модельєр Крістіан, доктор )
Остап - скалолаз, спортсмен, активіст, в горах бував ( Горлум, замикаючий, Лєнін на бронєвічку )
Андрій Сторож - водій буса, який нас підібрав
Герої за кадром:
Пан Мирослав з пляшкою віскіДухи лісу, гір і погоди
Інші туристи (переважно поляки) - війська Мордору (орки)
Маркери маршруту
Олекса Довбуш
З'ява перша
За небокраєм - небокрай,
Зозулі голос чути в лісі
А он смерічок ген розмай
і синьо-жовта фана в стрісі!
Beautiful Карпати!
( Змінений текст пісні "Beautiful Карпати" гурту Мертвий півень)
Команда була в повному зборі на вокзалі близько 6:30 ранку.
Поїзд Київ-Івано-Франківськ (143/Галичина) прийняв нас м'якими оксамитовими сидіннями пурпурового кольору. Їхати нам близько трьох годин, тому всі встигли і посидіти і полежати і навіть поспати (ну, я точно).
В 9:30 ми вже були в Франківську і відразу пересіли в велиииику маршрутку на Надвірну). Проїзд - всього 9 гривень. В Надвірній ми трохи поблукали, але, зрештою, знайшли зупинку маршрутки на Бистрицю (проїзд 10 грн) і успішно поїхали... по дорозі не найгіршій з тих, що мені доводилось бачити. Разом з нами в маршрутці їхав, якийсь Василь, якого чекала вся маршрутка, поки він відійшов в магазин. Вся маршрутка, окрім нас чотирьох, судячи з усього - добре його знала. Ще старий гуцул в пастушім капелюсі і жінка, яка має багато роботи при молоці і сирі. Від неї пахло так, як пахне від доярок з полонин - молоком, сиром і худобою. Чудесний органічний запах. Така атмосфера повного колективізму, де кожен знає кожного і все дуже просто, повністю поглинає і налаштовує на правильний лад.
Вже скоро перед Бистрицею ми побачили, що на горах ще досить впевнено лежить сніг і тут то і почалось "безудержное веселье".
В будь-якому випадку, я була щаслива вийти з маршрутки, випрямити ноги і розім'ятись. Нарешті світ навколо перестав гудіти, трястись і хитатися. Перед нами лежала дорога в гори. Місцеві жителі - привітні. Відразу згадалося, що в горах треба вітатися з кожним, кого бачиш дорогою, так, ніби він твій знайомий. Це так по-людськи...
Бойци! |
Для мене взагалі вся подорож була дуже багатогранна. З одного боку - повна включеність в теперішній момент, з іншого - явище телепорту між вершинами, кілометрами і пунктами маршруту. В голові час-від часу спливали пісеньки в тему і не в тему, найчастіше просто окремі рядки чи фрази... Остап охрестив мене Старшим_інструктором і ми собі пішли...
Десь на південній околиці Бистриці зробили привал на обід, бо останній раз їли ще в 5 ранку. Канапки припасені з дому і перший чай на примусі в цьому сезоні. Я побачила лишайники з роду Usnea і назбирала їх трохи собі в кульочок. Визначу на кафедрі після свят). За чаєм роздаю не надто суворі інструкції, які значною мірою стосуються техніки безпеки на маршруті. А також домовляємось не смітити. Все неорганічне сміття - розпихаємо по кишенях і забираємо з собою.
Usnea і компанія) |
Вдягаємо легке взуття - наразі будемо йти по сухій дорозі без особливих перешкод. Я йду в сандалях. Знімаємось з місця і рушаємо в путь... Великий шмат дороги йде під гору під незначним кутом... Я біжу попереду, за мною Діма, за ним Льоша, за ним Остап. Діма періодично видає "ех...", Льоша сякається в хустинку, Остап іноді мене доганяє. Сонце шкварить, як на пательні і тому мені хочеться якомога швидше заховатися в тінь. Я знаходжу дві гривні складені вчетверо в невеличкому пакетику і підбираю їх. Цікаво.. хто їх загубив.. На першому невеликому привалі всі доповнюють свій образ невеликими штрихами. Поправляємо бандани і бафи, п'ємо мінеральну воду, закуплену у Львові. В лісі чути спів зозуль.
Переходимо в брід річку, потім ще одну і ще... Зустрічаємо велику компанію поляків (десь 8 людей). Виявляється я знаю польську досить добре, щоб могти з ними спілкуватись. А ще у них такий самий маршрут, що і в нас. Прощаємось і рушаємо. Поляки ще сидять і обідають канапками. Дивуюсь скільки лишайників в цих горах... От одне дерево повз яке я мало не пролетіла повз. На ньому купа лишайників. Фотографуюсь під ним.
Далі троха налагоджуємо консиліум... штибу: на право підеш... чи на ліво... Нарешті, вибираємо правильний шлях і більше не сумніваємось до самої полонини Боярин. Дорогою нас намагаються наздогнати поляки, яких ми вже бачили і зрештою мене і Діму - вони таки переганяють. Сидимо - відпочиваємо. Обмінюємось фразами і поглядами з кожним з них, бо їх група постійно дуже розтягується... Льоша і Остап очевидно віднайшли друге дихання і на цьому крутому підйомі вирвались вперед. Це вже майже фініш на сьогодні, тому я казала їм не чекати нас а йти на полонину. Споглядаємо розмиту круту дорогу з кам'янистими осипами... Навколо гори.. Сонце хилиться на захід. Тому знову піднімаємось. Лишився останній ривок.
І нарешті полонина Боярин. Зв'язку зазвичай нема... Надсилаю смс додому. Як виявилось пізніше, - воно так і не доставилось. Остап пішов шукати воду і пропав може на пів години. Повернувся з пляшками повними брудної жовтавої води. Не проблема - це краще ніж нічого. Готуємо вечерю і чай з лимоном і імбирем. Спостерігаємо, як останні з групи поляків переповзають через полонину і зникають в смерековому лісі. Вони остаточно вирвались вперед.
Тягнемо сірнички - таке жеребкування дозволяє визначити хто в якому наметі буде спати. В лісі кують зозулі. Витягаю заповідну пляшечку "Боржомі". Там 250 грамів медово-трав'яної настойки, яку я купила на дні відкритих дверей в ботсаду. На запах і смак, чомусь, нагадує віскі. Та і по міцності не відстає. Жартуємо, що зараз з-за ялини вийде пан Мирослав і скаже довгий тост.
Перший грузин - давай разлівай! панімаєшь какой харошій настойка пріньос!
Другий грузин - нє разлівай, а налівай! Чай ми уже разлілі!
Випиваємо за вдалий початок. Потім вечірня медитація і сооон... Особисто мені спалося чудесно.
З'ява друга
Good morning, good morning,
Good morning to you.
Good morning, good morning,
I'm glad to see you.
(Привітання на уроці англійської в початковій школі)
Ранок починається тоді, - коли прокидається Товариш_Старший_Інструктор (тобто я). Сніданок - каша "5 злаків" і чайок. Варили, до речі, на талому снігу, що ще лежав в тінистих місцях, який виявився чистішим, ніж та вода, яку можна тут набрати. В нас виявляється ще купа печива. Збираємо табір і вирушаємо навздогін поляків)))
За нами стежить - дух гори! Вітаю його і прошу щоб він був прихильним! |
В лісі ще місцями лежить сніг, за годину виходимо на полонину Неґрова. В Остапа є льорнетка - можемо порозглядати собі сусідні хребти. Нам на зустріч йдуть двоє поляків) Балакаю з ними на польській.
Дорогою ще троха порпаємся в снігу, слухаємо зозуль. Я йду більш-менш спокійно. Діма чомусь провалюється частіше за інших.
Ну, де ще так відпочинеш) |
"Урочище Пекло", - кам'янисте, десь 15 метрів висоти, урвище. Помітно вузькі пласти каміння, які формувались мільйони років.
Діма хоче витягнути місцевий Ескалібур) |
Я і ясний дороговказ) |
Отака краса |
На полонинах вже зацвітають крокуси ( Шафран Гейфеля, який занесений до Червоної Книги України!!!). На пол.Рущина набираємо нарешті нормальної води. Ще би! Тут же витік Бистриці Солотвинської!
Остап навіть вирішив віджатись-напитись)
Отакі-от чисті черевики) |
Моє воденчє) |
П'ємо чай, обідаємо) І вперед, тільки вперед) Троха жерепів) Дехто знайомиться з ними вперше. Але загалом ми дійшли до висновку, що вони дуже класні. І ми на хребті! Мала Сивуля зустрічає нас ще однією групою поляків, які йдуть вниз. (І досі ніяких українців!) На верхах легкий вітер, тепло, над головою біжать хмари. Дощу не очікуємо, та і в голову не пече. Можна сказати - духи до нас прихильні і це не може не тішити)
Вершина малої Сивулі |
Вид на г. В. Сивуля з М. Сивулі. |
Реклама води Миргородська детектед) |
І ще дорога по цекотах, ґреґотах і ґорґанах... ми впевнено падали на перевал Боревка, коли Льоша поділився своїм переживанням, що ми всю дорогу ото йдем по тих каменях ніби в кадрах з фільму "Володар кілець". Ми ще троха порозважались з того приводу і розібрали відповідні ролі. Я - Гендальф Сірий, Діма - Хоббіт, Льоша - Ельф (Леголас, очевидно), а поляки - то армії Мордору (або просто орки). Остап трохи відстав і не чув тої розмови, але ввечір десь до слова жартував, що міг би йти, як Горлум, з того ж таки фільму, і нести наплічник зі словами "моя принада". Так усі ролі було роздано. Нарешті зустріли перших за два дні українських туристів. І вже відому нам групу поляків) Ми навіть намети поставили поруч. Тішило, що вода була близько і досить чиста. Народу на перевалі була тьма. Це скоріше нагадувало якийсь фестиваль ніж ночівку на туристичному маршруті. Швидко організували вечерю.
(Кино - Последний герой)
спеціаліст по зажарці за роботою |
Жеребкування розподілило нас сьогодні іншим чином ніж вчора між наметами. Над вечір спустився сильний туман. Мій спальник був вологий і спалось мені не дуже добре. Вночі навіть троха крапав дощик і вітер завівав під намет.
З'ява третя
Доброе утро, последний герой!
Доброе утро тебе и таким, как ты,
Доброе утро, последний герой.
Здравствуй, последний герой!
(Кино - Последний герой)
Через такі умови - я прокинулась рано-рано (пів на восьму). Іншим теж не спалось. Посушили речі, поснідали і рушили в путь (вирушили о 10:10). Наші поляки ще й досі збирали речі. Нарешті ми їх обігнали.
Більше години безперервного підйому і ми вилазимо на хребет Ігровець. Про наш відпочинок на г. Ігровець теж є відео). Стежкою повз нас ідуть двоє чоловіків. Самі з Франківська. Чомусь вони вирішили, що ми поляки О_о. Перший з них попереджає, що з г. Висока буде важкий спуск, бо вони ледве вийшли там зранку. Але нас це ще не надто вражає. Сонце гріє, не пече... Сама ж вершина г.Висока не входить до маршруту, але ми вирішуємо на неї вибратись і там обідати. Від стежки піднімаємось по ґорґанах.
І спууууууск... На хребет Матагів. У Діми тріснула платсмаска на лівій лямці наплічника - він "на скору руку" щось там ремонтує. Відразу розуміємо, що означає "непростий спуск" - сніг мокрий, місцями болото, крутий схил. Насправді це було весело.
Остап - першопроходець |
Палка по рукоятку увійшла в сніг) |
петляємо між жерепами і снігом) |
Нарешті виходимо на хребет Матагів і дістаємось колиби, де мали ночувати. Дорогою вигадую історії про Довбуша). На годиннику лише квадранс по третій. Голосуванням приймаємо рішення вийти в Осмолоду вже сьогодні і пробувати вибратись на Львів. П'ємо за файний, неостанній похід з чашки миру залишки медово-трав'яної настійки, уявляємо, як з колиби виходить пан Мирослав з пляшкою віскі в одній руці і бокалом в іншій. В бокалі цокають кубики льоду. Він ставить пляшку перед нами і багатозначно виходить. Їмо останні шоколадки і в темпі Fast-and-Light під кування зозуль летимо через ліс. Спершу дорога просто петляє, а потім спуск стає все крутіше і перетворюється на серпантин. В кінці - переходимо через підвісний міст.
Все. Ми на околиці с. Осмолода. Фініш!
Дорогою зупиняємо бусик - дядько їде аж до Тернополя. Його звати Андрій Сторож і він відвозив друзів, що будуть сплавлятись на катамаранах. Спершу думали висісти десь по дорозі, а потім передумали і заїхали аж у Тернопіль. Дорогою догнали навіть Осмолодську маршрутку - вона поїхала 5 хвилин раніше того моменту коли ми фінішували. У Тернополі нарешті перезуваюсь у сандалі. На п'ятах - криваві мозолі, але це не зменшує мого задоволення від походу. Купуємо квитки і ще 6 годин чекаємо на поїзд на вокзалі. Хтось спить, хтось пише, хтось розмовляє. Вперше дзвоню додому і кажу що вже вранці буду вдома. Імпровізуємо з Льошою на тему: він модельєр Крістіан, зустрічає випадкову жінку в залі очікування на вокзалі. Її звати Сара. Вони розмовляють про високе. Потім я п'ю Колдрекс. На пакеті написано, що перед вживанням необхідно проконсультуватись у лікаря. Льоша - в ролі лікаря, я в ролі пацієнта. Моє здоров'я дозволяє мені пити таку хімію. З Остапом говоримо теж про глобальні речі. Діму то плющить, то він пише щось в блокноті. На ніч, вже в поїзді мені Льоша розказує про "Чапаєв і Пустота" Пелевіна. Я засинаю і мені сниться пус-то-та. Ранок настає неочікувано. Ми прощаємось біля вокзалу. Чудесна вийшла поїздка... Чекаю скоро нових ;)
Ще один погляд на то все можна почитати в Діми в ЖЖ за посиланням.
Привіт! Цікава розповідь. Натрапив на твою розмову на форумі про купівлю Primus expres stove, хотів поцікавитись де ти все таки її придбала. Зараз вагаюсь що придбати. Дякую.
ВідповістиВидалитиПривіт, Павло. Придбала пальник в магазині Gorgany.com у Львові, бо по ціні виходило те саме. Загалом пальник компактний і легкий. Хоча розрахований оптимально для 1-2 людей спокійно витримує каструлю на 1,7 літра в якій варили їсти на 4 особи. Думала брати Primus microne але як на мене самі лапки пальника надто тендітні і могли б не витримати великої ваги, та і ціна значно вища.
ВидалитиБудь що треба все кидати і їхати в гори.
ВідповістиВидалитиКілька днів в горах а запам'ятовуються на роки.
Сумно, але залишаються тільки фото ...
Чудова в вас компанія. Люблю людей які не загрузли в побуті.
Фото гір Карпат, річок, озер, печер...
http://vk.com/if_city_nature
Чомусь лише зараз побачила Ваш коментар. Дякую за гарний відгук. Група теж цікава.
Видалитигарних мандрів!
Скажіть, а мобільний зв'язок від с.Бистриця до Гори Велика Сивуля є?
ВідповістиВидалитиПереважно нема. Нормально ловить на полонині і потім вже на хребті.
Видалити