Найсмачніша і найкорисніша - проста їжа. Я розповім вам як я за 1 годину приготувала крем-суп, гарнір, салат, чай :) і при цьому особливо не перепрацювалась)
Суп у мене з гарбуза. Гарбуз містить багато корисних речовин, зокрема -вітамінів, мікроелементів, а також каротини - пігменти, які надають йому забарвлення і піднімають настрій)
Отже, беремо шматок гарбуза, очищуємо його від серединки і шкірки. Шкірка в гарбуза тверда і зчищати її як з яблука дуже складно, але я простіший спосіб: гарбуз порізати на пластинки в 1см. Пластинку кладемо на дощечку і відрізаємо шкірку. Потім саму м'якоть ріжемо кубиками.
Кубики гарбуза закидаємо в каструлю, наливаємо води, щоб вона покрила гарбуз, накриваємо кришкою і ставимо на середній вогонь.
Тим часом приступаємо до інших складників. На дві порції я кладу пів кореня селери і десь 3см кореня імбиру. Селеру чищу так само як гарбуз - кладу зрізом до низу і "обстружую" з усіх боків, бо селера теж досить тверда. Імбир чиститься без проблем.
Далі імбир і селеру можна натерти на терці, або дрібно порізати. Мені мити терку потім лінь, тому я це все нарізаю. Поки нарізаю - ставлю сковорідку на невеликий вогонь.
Додаю на сковорідку досить оливкової олії і підсмажую селеру і імбир.
Оскільки вони досить щільні - підсмажувватись вони будуть хвилин 5. За цей час - чищу і мию цибулю. Нарізаю не надто дрібними кубиками. Додаю цибулю до вже трохи обсмаженої селери і імбиру і смажу до готовності цибулі.
Перевіряю гарбуз на готовність - просто "потикайте" в кубики ножем, так само як в картоплю. Він мусить бути вже досить м'яким.
Поки така заправка смажиться - мию овочі на салат. В мене є помідор, листя салату, петрушка. Щоб було цікавіше я додам сюди сир "Фета" і спеції. Помідор вже досить стиглий і шкірка в ньому досить товста. Щоб легко почистити помідор зі шкірки я поливаю його окропом. Кілька секунд достатньо.
Коли цибуля майже готова - додаю сюди ж сіль, перець, куркуму, чабер, коріандр. Перемішую і смажу ще 1-2 хвилини. Паралельно, струшую зайву воду з листків салату.
Всю цю суміш зі сковорідки додаємо до кастулі з гарбузом, перемішуємо і варимо на маленькому вогні ще хвилин 10, поки робимо салат.
Листя салату рву вручну просто в тарілку, так само роблю з листочками петрушки.
Помідор очищаю і ріжу не надто дрібними дольками.
Додаю трохи солі, перець. Оскільки я буду додавати сир "Фета" то солі кладу зовсім мало, бо цей сир сам по собі солений. Перемішую овочі з додаванням оливкової олії.
Тепер повертаємось до супу. Газ виключаємо. Всю юшку зливаємо в окрему мисочку. Намагаємось максимально злити воду, бо інакше суп не буде однорідно кремоподібним, а буде розділятись на густу і рідку фракцію.
Тепер беремо блендер. В мене збиваюча частина блендера пластикова, але мене переконували в магазині, що пластик термостійкий, тому я спокійно занурюю блендер у овочі і перебиваю їх на крем. Гарбуз, як овоч дуже солодкий, саме тому юшку треба злити, а потім додати молока, яке зробить смак більш нейтральним і схожим власне на суп, а не на солодку кашу.
Тепер додаю сюди вершок з молока. Просто збираю з каструлі кип'яченого молока більш жирний, сметаноподібний вершок, який більшість людей не любить знаходити в себе в чашці з молоком, каші чи какао. Вершок від тепла овочів розчиняється. Ще трохи перебиваю блендером і маю однорідну масу. Накриваю кришкою, залишаю постояти.
Доречі, вершок з молока допоможе структурі супу залишатись кремовою, особливо, якщо ви хочете поставити суп в холодильник і з'їсти його ще й завтра) Тепер займаємось рисом. Я полюбляю індійський рис "Басматі". Це екстра довгий рис, який в процесі приготування видовжується в три рази! А ще я не люблю рис, який злипається. Тому рис промиваю кілька разів холодною водою, допоки вода в мисці не буде прозора.
Himalayan Krown i Indian Star |
Мутна вода
Прозора вода.
Воду зливаємо і заливаємо сюди юшку з супу, яку ми залишали. Можна додати ще якусь спецію, щоб трохи інакше відтінити смак. Я нічого не додаю. Просто ставлю рис під кришкою на невеликий вогонь. І повертаюсь до салату.
В салат додаю трохи яблучного оцту, фенхель, насіння кунжуту. І нарешті Фету, яку просто з пачки беру чайною ложечкою, аби вона була невеликими кусочками.
Акуратно перемішую, бо Фета - кремоподібний сир. Я не хочу, щоб він розчинився в салаті.
Суп вже не такий гарячий, а інградієнти вже досить "познайомились". Накладаємо в тарілку, прикрашаємо.
До цього супу добре пасують підсмажені на сковорідці сухарики, але в мене немає білого хліба, а є лише чорний, з якого сухарики будуть кислі і не смачні. Тому їм просто зі скибочкою чорного хліба. Не забуваймо про рис! Якраз коли я не поспішаючи доїдала свій суп - юшка в рисі майже випарувалась. Я виключила вогонь і накрила миску, в якій рис варився, тарілкою, а не покришкою, таким чином можна досягти одразу двох цілей - 1. В мисці буде стала температура і рис повністю вбере залишки води; 2 - тарілка нагріється, адже макарони і крупи дуже швидко втрачають температуру при подачі, тому в ресторанах часто нагрівають тарілку перед подачею. Тоді не буде такої неприємності, як та, що коли починаєш їсти страва ще тепла а доїдаєш зовсім холодну.
Кажу відразу, що рис буде мати чіткий солодкий смак. Саме для цього ми приготували кисло-солений салат, який чудово поєднається з таким рисом. Викладаємо рис на підігріту тарілку, прибравши з тарілки конденсат сухою серветкою. Подаємо на стіл, паралельно увімкнувши чайник)
Насолоджуємось). Після трапези приступаємо до чаювання. Я маю приготовану власноруч суміш з трав і зеленого чаю, а також деякі свіжі трави.
Трави) |
Суміш) |
Після такого ситного і корисного обіду тістечок вже зовсім не хочеться. Тому чаю буде достатньо.
Отакий от комплексний обід з трьох позицій за 1 годину.
Немає коментарів:
Дописати коментар